Vyučující a organizátoři workshopu se představují

Naši lektoři

28. února 2016 v 14:30 | Alena Dobrovolná
Našimi lektory budou, stejně jako v loňském roce, anglický černošský zpěvák, dirigent, skladatel a pastor David Daniel a polská zpěvačka, skladatelka a dirigentka Gabi Gąsior,která vystudovala jazzovou hudební akademii v Katowicích, byla hlasovou poradkyní v jedné talentové pěvecké soutěži a je vůbec moc prima, ale my jsme ji pozvali nejen kvůli tomu. Vloni si jak zpěváky ve sboru, tak publikum na koncertě získala svým přístupem k věci.

Na sbor byla laskavá, ale přísná a dostala z nás to, co jsme ani netušili, že umíme zazpívat, aniž by kdokoli podléhal zoufalství z náročnosti studovaného repertoáru. Gabi krásně zpívá a kromě toho má i velký smysl pro rytmus i pro humor, což bude obojí jako dirigentka našeho velkého sboru jistě velice potřebovat. Když jsme jí napsali, že bychom rádi, aby přijela letos znovu, odpověděla rychle a bez váhání. "Jsem tak ráda, že mě znovu zvete! Vloni se mi to moc líbilo a víkend, který navrhujete, je můj poslední volný, tak na tom něco musí být. Jedu!"

David se těší zrovna tak. Náš workshop se spoustou rodinných dvojic ho inspiroval - a taky přijede s rodinou, přesněji řečeno s jednou ze svých dcer, která si s námi zazpívá a snad se od ní taky něco naučíme. " Tehillah už by se měla začít učit pracovat se sborem," prohlásil. "Zpívá báječně. A v Plzni by se jí mohlo hodně líbit." To znamená, že učit se to bude s námi a na nás. Tomu říkám pocta a moc se těším. Přesně takhel se totiž v černošských gospelových rodinách předávají zkušenosti z dirigování a se zpěvem.A my v Plzni budeme mít jedinečnou příležitost to vidět, tak říkajíc, "naživo".

David Daniel

29. prosince 2010 v 14:58 | Alena Dobrovolná
Lizu Littau už pravidelní účastníci workshopu Gospel (až) na dřeň dobře znají. Ale našeho druhého lektora je potřeba trochu představit.

Letos za námi  přijede  David Daniel, londýnský černošský zpěvák, dirigent a od roku 1997 také pastor Peoples´Christian Fellowship v Londýně. Davida jsem poznala před několika lety v Dánsku a nesmírně mě oslovil nejenom jeho zpěv, ale taky jakási životní moudrost, kterou z něho je cítit. Myslím, že je ideálním kandidátem pro náš benefiční workshop a jsem moc ráda, že to pro další ročník workshopu vyšlo a že přijal naše pozvání. Do Čech se nesmírně těší a říká: "Budu moc rád součástí téhle benefice. Vybíráte peníze na moc dobrý účel a já si pokládám za čest, že do toho můžu jít s vámi."   

David má za sebou působení s London Community Gospel Choir, což je bez diskuse nejlepší a nejznámější černošský gospelový sbor v Anglii. Vystupoval se Steviem Wonderem, s Grahamem Kendrickem, získal několik pěveckých ocenění.... a napsal spoustu krásných písniček. Těším se, že na některé z nich dojde i na našem workshopu. 

Byla jsem prozrazena

24. dubna 2009 v 10:59 | Alena Dobrovolná
Na to, abyste někomu mohli pomoct, nemusíte být "healthy, wealthy and well."

Honza Steinsdorfer - náš korepetitor a hostující pianista

10. dubna 2009 v 13:08 | Alena Dobrovolná
Honza bude doprovázet sbor na zkouškách a taky vystoupí jako host na koncertě. Poprvé jsme s ním spolupracovali na workshopu, který jsme vedli s Michalem Beránkem v Orlové a protože se nám to moc líbilo, těšili jsme se na příležitost to zopakovat. Honza hraje gospel geniálně - a ještě zvládne do všeho zakomponovat večerníčky. Jeho Go Tell It On The Mountain se vsuvkou z Boba a Bobka mě málem odrovnala přímo na podiu. Takže bude určitě legrace.


Karin

17. března 2009 v 13:27 | Alena Dobrovolná, Karin Buňatová
Karin pro nás vyřizuje veškerou komunikaci s Nadací pro transplantaci kostní dřeně. Taky pomáhá se spoustou praktických věcí, které vůbec nejsou vidět. A dělá to skvěle. Představuje se vám takhle:

Touch of Gospel

15. března 2009 v 14:23 | Alena Dobrovolná, s využitím www.tog.cz
Něco o sboru Touch of Gospel

Liza

14. března 2009 v 22:49 | Alena Dobrovolná, Liza Littau
Stručné představení dirigentky Lizy Littau - o Lize vážně i nevážně

Alenka

14. března 2009 v 22:19 | Alena Dobrovolná
Představuje se autorka blogu.... stručně, vážně i legračně.

 
 

Reklama
Reklama