Něco statistiky - aneb odkud jsme

10. března 2016 v 10:26 | Alena Dobrovolná |  Ze zákulisí
Dnes jsem část odpoledne trávila statistikou.Chystáme se totiž do médií a bojíme se některých otázek, které by mohly padnout. Jako třeba: kdo vlastně v našem workshopovém sboru zpívá? Kdo jsme a odkud jsme? Výsledky jsou celkem zajímavé.

Na workshopu nás bude 70. Nejmladší účastnici bude při workshopu 10, nejstarší 68 let. Máme mezi sebou několik rodinných dvojic a trojic.
Nejvíc je nás z Plzně a okolí a většina účastníků - ale zdaleka ne všichni - pravidelně zpívají v nějakém sboru. A odkud jsme?

Nejdál to do Plzně celkem pochopitelně mají naši lektoři, David a Gabi. David s dcerou Tehillou budou muset urazit z Londýna do Plzně 1123 km a Gabi to z Polska bude mít zhruba o polovinu kratší - 520 km, vždy jedna cesta. Mezi účastníky to bude mít nejdál asi reprezentantka Family Gospel Ostrava, která pojede (nečekaně) z Ostravy a Pendolinem ujede 424 kilometrů.

To obdivuju. Ačkoli, kdo jste byli na workshopu v Plzni vloni, víte od Davida, že Pendolino je ten nejlepší vlak na světě a v Británii něco takového nejspíš nemají nebo jezdí vlakem jen málo. Jinak si to bezbřehé loňské nadšení našeho lektora vysvětlit nedovedu. Mrkající

Z Moravy máme kromě toho tři zpěvačky z Brna. Tož jim přejme, aby dobře dojeli a zvládli těch skoro 300 km na západ bez úhony.

Z východních Čech (Tanvald, Janov n. Nisou, Liberec a Jablonec nad Nisou přijede osmičlenná skupinka, z níž minimálně část zpívá s Generace Gospel Choir. Mají to 217 (x2), 213, 205 (x4) a 203 kilometrů daleko. To by skoro stálo za nějakou zkoušku po cestě, ne?

A přesouváme se dál na západ. Dvě rodinné trojice, jedna z Kosmonos (164 km) a jedna z Mladé Boleslavi (156 km) zpívají ve sboru Gospel Voices.

Ze severních Čech pocestuje jedna zástupkyně městečka Úštěk a bude to mít vlastně stejně daleko jako dámy z Kosmonos - 165 km.

A máme tu Prahu! 95 kilometrů čeká 6 zástupců Prahy a 77 kilometrů pocestuje zástupce pražského Maranatha Gospel Choir ze Zadní Třebáně.

Spousta účastníků workshopu je přímo z Plzně a okolí. Plzeň, Strašice, Vejprnice, Hrádek u Rokycan, Dýšina, Kozolupy, Třemošná... Touch of Gospel a přátelé. Usmívající se

V Plzni ale nekončíme. Zpívat s námi bude i pět zpěvaček z Gaia Gospel z Klášterce nad Ohří, které to mají skoro stejně daleko jako Pražáci. 97 km. Jednoho zástupce má i Ostrov (90 km) a dvě dámy pojedou z Karlových Varů, (82 kilometrů) Dále ze západu už nikoho nemáme.

Tak - a teď, je-li mezi čtenáři tohoto blogu nějaký šílený matematik, můžete zkusit spočítat, kolik kilometrů tedy celkem urazí účastníci našeho workshopu, aby mohl vzniknout náš workshopový sbor. (Nikdy by mě nenapadlo, že zrovná já, která jsem na střední škole skoro propadala z matematiky, budu ještě někdy tvořit něco jako slovní úlohu! Jo, člověk míní... ) Tak co, zkusíte to? Hezkou zábavu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.