Naši lektoři

28. února 2016 v 14:30 | Alena Dobrovolná |  Vyučující a organizátoři workshopu se představují
Našimi lektory budou, stejně jako v loňském roce, anglický černošský zpěvák, dirigent, skladatel a pastor David Daniel a polská zpěvačka, skladatelka a dirigentka Gabi Gąsior,která vystudovala jazzovou hudební akademii v Katowicích, byla hlasovou poradkyní v jedné talentové pěvecké soutěži a je vůbec moc prima, ale my jsme ji pozvali nejen kvůli tomu. Vloni si jak zpěváky ve sboru, tak publikum na koncertě získala svým přístupem k věci.

Na sbor byla laskavá, ale přísná a dostala z nás to, co jsme ani netušili, že umíme zazpívat, aniž by kdokoli podléhal zoufalství z náročnosti studovaného repertoáru. Gabi krásně zpívá a kromě toho má i velký smysl pro rytmus i pro humor, což bude obojí jako dirigentka našeho velkého sboru jistě velice potřebovat. Když jsme jí napsali, že bychom rádi, aby přijela letos znovu, odpověděla rychle a bez váhání. "Jsem tak ráda, že mě znovu zvete! Vloni se mi to moc líbilo a víkend, který navrhujete, je můj poslední volný, tak na tom něco musí být. Jedu!"

David se těší zrovna tak. Náš workshop se spoustou rodinných dvojic ho inspiroval - a taky přijede s rodinou, přesněji řečeno s jednou ze svých dcer, která si s námi zazpívá a snad se od ní taky něco naučíme. " Tehillah už by se měla začít učit pracovat se sborem," prohlásil. "Zpívá báječně. A v Plzni by se jí mohlo hodně líbit." To znamená, že učit se to bude s námi a na nás. Tomu říkám pocta a moc se těším. Přesně takhel se totiž v černošských gospelových rodinách předávají zkušenosti z dirigování a se zpěvem.A my v Plzni budeme mít jedinečnou příležitost to vidět, tak říkajíc, "naživo".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.