Jak se vaří workshop

27. února 2016 v 13:44 | Alena Dobrovolná |  Ze zákulisí
....aneb aktuality...

Tohle je vlastně takové povídání ze zákulisí, to abyste věděli, co se zrovna děje. Veselé historky zahrnuty
Letošní workshop je od začátku jedno velké dobrodružství. Na začátku prosince, v době, kdy se měl workshop tak nějak začít pořádně připravovat jsem lehla s čímsi, co se tvářilo docela jako chřipka. Nebyla to ovšem chřipka ledajaká, vyklubal se z ní pravý a krásný zápal plic, který mě cca na sedm týdnů skolil tak, že něco podobného nepamatuju. Takhle mizerně mi ještě asi nebylo.

Mezi svátky jsem jeden večer zastihla na facebookovém chatu Davida, který přijede na náš workshop jako lektor. Přejeme si krásné svátky a já mu vysvětluju, co jsem si pořídila za nádheru.Soucítí se mnou a jako výraz soucitu konečně potvrzuje datum, kdy workshop může být. Príma. To je ovšem všechno, čeho jsem mezi výlety na urgentní příjem do fakultní nemocnice, plicní oddělení místní polikliniky a posléze i k fyzioterapeutovi, schopná. Leden trávím střídavě v práci a v posteli s pocitem, že se mi nechce dělat vůbec nic, ale musím. Na konci ledna konečně dojde i na zprovoznění přihlášky na workshop. Mám strach, že zpoždění v produkci celého workshopu je už moc velké, ale zkusit to je potřeba. :-)

Naše druhá lektorka, Gabi, má z opakovaného pozvání do Plzně radost a ukazuje se, že navrhovaný termín je poslední, kdy má v dubnu ještě čas. Beru to jako potvrzení toho, že jsme na správné cestě. A protože nás letos bude na workshopu víc, může přijet s Davidem i jeho dcera Tehillah, protože máme na Ryanair letenku i pro ni. David s Tehi tak doplní řadu našich rodinných týmů, kdy na workshopu spolu zpívá rodič s dítětem nebo babička s vnučkou, prostě kdyby si chtěl pořad "Zpívá celá rodina" udělat nábor na schopné rodinné týmy, mohli by začít u nás na workshopu... potenciálních vítězů máme spoustu!


Zatímco lovím lektory, domlouvám dopravu a snažím se napracovat svou pětitýdenní absenci v práci, kolegové v Plzni zamlouvají sál na koncert a na zkoušení, zvukaře.... Konečně funguje přihláška. kterou začínají účastníci okamžitě testovat.
A k pravidlu, že na každém plakátu se najde chyba, dodáváme s naším webmasterem, že se chyba najde i v každé databázi, zejména pak v databázi, kterou spouštíte narychlo uprostřed noci. V našem případě se chyba neprojevila hned, nýbrž až u několikátého přihlášeného... :-) a tak náš wembaster strávil část doby, kdy měl zaslouženě odpočívat, hledáním a opravováním....ještě, že je tak ochotný!

Bez ochoty spolupracovníků by to letos vůbec nešlo. Zatímco za normálních okolností své "podřízené" průběžně motivuju, aby dodělali, co je třeba, letos jsem musela motivovat především sebe - k tomu, abych vůbec vstala z postele.

Přesto nakonec máme jak sál na koncert (děkuju Honzovi Melkovi) a na zkoušení (zařizoval Michal Beránek), tak ubytováni pro mimoplzeňské účastníky workshopu (za pomoc děkuju Michalovi Beránkovi, který domluvil ubytování v Diecézním centru pro ty, kdož zvládnou nocovat se spacákem a Petře Tišerové, které se podařilo nemožné, totiž sehnat ubytování v penzionu, kde nocleh stojí kolem 300 Kč za osobu a noc, jak si přáli naši zpěváci. Abyste tento výkon náležitě ocenili, vězte, že běžná cena noclehu v plzeňských penzionech je kolem 600 za noc. Nakonec všichni bydlí přesně tak, jak si přáli, což považuju za velké vítězství!

O to, aby nás měl na workshopu kdo doprovázet, se starám já a Michal Beránek.
A ne, nebojte se, na koncertě hrát na piano nebudu, leda byste chtěli slyšet Skákal pes nebo pravou rukou hranou melodii skladby Pro Elišku. Pro workshop je ale potřeba sestavit kapelu, protože Touch of Gospel poslední dobou vystupuje hlavně s pianisty. Takže: tato aktivita je momentálně, hezky anglicky řečeno, "in progress."

Přípravu podkladů pro inzerci (plzeňský Žurnál) a hlavičky pro události na facebooku má na svědomí Ruda Buňata, kterému se, stejně jako mně, nejlíp funguje v noci a když se pro něco nadchne, tak umí vytvořit fakt krásné věci. Rudo, díky!

Posledních pár dnů bylo, pokud jde o workshop, velice hektických. Na workshopu zůstávalo celkem dlouho dost volných míst. Pak se tato najednou zaplnila. Zdálo se mi to až neuvěřitelné. Workshop nikdy úplně plný nebyl a měsíc před akcí už vůbec ne. Když jsem to viděla, nevěřila jsem vlastním očím. Doufala jsem sice, že by to tak letos dopadnout mohlo, ale stejně... nikdy nevíte Větší sbor jsme ještě v Plzni neměli. Díky tomu můžeme mít i z Anglie rodinnou dvojici a stejně by měl finančně vyjít tak, jak má. Nemůžu se z toho vzpamatovat. Děkuju všem, kdo přijedou zpívat a mám prosbu: pokud byste někdo nakonec přijet nemohli, dejte včas vědět, abychom sehnali náhradníka. Rozpočet je sestavený tak, aby to přesně vyšlo, takže vás všechny potřebujeme. Zisk totiž neplánujeme. Z kursovného se hradí všechny náklady, spojené s workshopem a koncertem a všechno vstupné dostane Nadace pro transplantace kostní dřeně.Pokud by nám peníze chyběly, jde ztráta za mnou. Ráda ji ponesu, ale kdyby byla veliká, budu ráda, když se o tom, že hrozí, dozvím včas, abych s tím mohla něco udělat. Děkuju, přeju vám všem hezký den a jdu psát něco jako tiskovou zprávu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.