Tiskárna - už snad naposledy :-)

13. února 2012 v 8:00 | Alena Dobrovolná |  Ze zákulisí
Vím, že se těšíte na nové písničky. Ale dneska vám musím vyprávět pokračování našich veselých historek s tiskárnou, protože si myslím, že byste to měli vědět.

Musím se vám k něčemu přiznat. I když jsem tu na blogu vykřikovala, že nemám nervy na další sledování zásilky, ve chvíli, kdy mi přišel z tiskárny mail, že naše zakázka bude předána do tisku dne 8. 2. v 0:48 a že je možné tisk sledovat pomocí on-line kamer, pochopitelně jsem neodolala a sledovala. Ano, přiznávám, jsem člověk, který má rád věci pod kontrolou.

Když jsem posledně líčila, jak to se zadáváním zakázky bylo složité, nevěděla jsem jednu podstatnou věc - a to, že tiskárna, kterou jsme si pro tisk vybrali, protože nabízejí opravdu levné služby, sídlí v Německu a tudíž je samozřejmě nesmysl, aby po nás cokoli opravovali. Tuhle věc jsem zjistila v okamžiku, kdy byly naše tiskoviny předány tak říkajíc do expedice a podle on-line údajů ke sledování zásilky byla tato podána někde v Kesseldorfu. Přišla včas, zčásti dokonce i dřív, než byla objednaná. Super. To ale není všechno. Plakáty letos vyšly barevně přesně dle představ, asi poprvé za celou naši dlouhou historii.

Den poté mi přišel z tiskárny mail, kterým mě žádali, abych ohodnotila jejich služby. I napsala jsem, že jsem byla moc spokojená, ale že mi chybí na jejich webu informace, jak vlastně fungují - že kdybych věděla, že mezi "neopravitelné chyby" patří rozdělení dvoustránkouvého tiskového pdf na jednostránkové, tak na to upozorním grafika rovnou.
A potom mi nedalo neokomentovat češtinu na jejich webu. Je znát, že to překládal nejspíš nějaký student technického oboru a ještě občas velice doslovně. Což je trochu škoda, protože to působí občas dost zvláštně.

Co mě ovšem moc mile překvapilo bylo, že mi z tiskárny obratem zavolali, poděkovali za komentář, slíbili, že webové stránky někdo projde a vůbec to bylo milé a nečekané. Rozhodně mě potěšili a myslím, že se ráda někdy vrátím.

Kromě těchto veselostí jsem ještě řešila, co uděláme letos s korepeticí. Honza Steinsdorfer, který s námi hrál už dvakrát, totiž potřebuje v sobotu odpoledne jet do Polska odehrát jiný koncert. Takže nám přijede vypomoct Ondra Kabrna, opravdu vynikající jazzový pianista, který s námi zůstane nejen do nedělního poledne, kdy se Honza z Polska vrátí, protože, podle svých slov "se na workshop moc těší a chce si s námi zahrát", ale i na koncert. Víc o Ondrovi si můžete přečíst na www.ondrejkabrna.com. Myslím, že letošní koncert opravdu slibuje mimořádný zážitek v mnoha směrech.

No jo, předworkshopová horečka se hlásí. Ta moje je bohužel momentálně úplně skutečná - kdo říká, že v mrazu se hůř šíří viry? Já jsem něco chytla snad poprvé po deseti letech a z postele se mi nechce ani na krok. Takže se omlouvám, pokud nereaguju na maily nebo na zprávy na facebooku. Vydržte, bude líp. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.