Tisková zpráva o workshopu Gospel až na dřeň

7. května 2010 v 14:27 | Alena Dobrovolná |  Gospel až na dřeň 2010
Gospel Train, Praha, Plzeň:
Do Plzně se 21. - 23. května 2010 chystá již druhý ročník akce s názvem Gospel (až) na dřeň. Jedná se o víkend s dvojicí zahraničních profesionálních dirigentů, kteří se věnují především gospelu a práci s různými sbory, které tento žánr zpívají. Jsou to dánská dirigentka Liza Littau a anglický černošský zpěvák a dirigent Solomon Facey. Akci pořádá o.s. Gospel Train a sbor Touch of Gospel ve spolupráci s Nadací pro transplantace kostní dřeně.

Víkend bude vypadat velmi podobně jako oblíbené Gospel Workshopy, pořádané o. s. Gospel Train již devět let. Účastníci pod vedením hostujících dirigentů nastudují zhruba deset písní, se kterými vystoupí na závěrečném koncertu.

Výtěžek ze vstupného na tento koncert připadne Nadaci pro transplantace kostní dřeně - organizaci, která finančně podporuje různé zdravotnické programy pro lidi s těžkými nemocemi krvetvorby a nádory. Často jsou to lidé mladí a mnohdy jedinou šancí na záchranu jejich života je transplantace kostní dřeně. Jedním z hlavních cílů nadace je proto získávání dobrovolných dárců dřeně a financování rozvoje Českého národního registru dárců dřeně. Zajímá vás tato problematika víc? Podívejte se na jejich web (www.kostnidren.cz).

Pokud rádi zpíváte a kromě toho máte rádi gospel, černošskou duchovní muziku, pak je tenhle víkend právě pro vás. Nejen, že si užijete spoustu legrace, zábavy a výborné muziky, ale ještě pomůžete někomu, kdo to moc potřebuje. Na workshop se můžete přihlásit na webových stránkách sdružení Gospel Train (www.gospeltrain.cz). Kursovné činí 650 Kč.

Nebo můžete přijít až na koncert, který se koná 23. května 2010 od 19:00 v modlitebně Evangelické církve metodistické v Husově 14 v Plzni. Vstupenky na koncert v ceně 150 Kč jsou ode dneška k dispozici v prodejní síti společnosti Ticketpro (www.ticketpro.cz) nebo na místě hodinu před konáním koncertu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.