A zase ten workshop - Praha - den druhý

2. května 2009 v 23:05 | Alena Dobrovolná |  Gospel (až) na dřeň 2009
V noci jsem nemohla spát. Nebylo mi dobře. Vůbec. Usnula jsem někdy ve tři v noci a ráno v sedm jsem musela vstávat. A stejně byl ten den moc krásný.Ráno jsem vyrazila do divadla, vezl mě tatínek a byla jsem za to ráda, protože po probdělé noci se mi do MHD krutě nechtělo. Vážně ani trochu. Den to byl ale moc krásný. Osobně pro mě byl nejhezčí zážitek z bohoslužby. Lidé na workshopu měli za úkol celý den přemýšlet nad tím, co je potkalo krásného anebo naopak ošklivého. A měli to napsat na dva listy papíru. Pak jsme podium ozdobili kytičkami. Měli jsme krásné fialky a kaktus a pak taky růže. Růžičky symbolizovaly věci pěkné a fialky s kaktusem trápení. A pak tam byly dvě krabice, do kterých všichni mohli ta svoje trápení a radosti odložit. Bohoslužbu vedl Vojta Sivek, salesián z Plzně, který myslím úplně přesně vystihnul, o co nám šlo.
Byl to pro mě hodně hluboký okamžik, když jsem do "problémové krabice" odkládala svůj soupis těžkostí, které mě poslední dobou potkaly a že jich nebylo málo. A taky jsem si uvědomila, kolik dobrých věcí v životě mám - a že jich taky nebylo málo. Muzika, přátelé, zpívání, společné zážitky s kamarády, úsměvy... možná jsou to drobnosti, ale vážně je jich spousta.
Zítra tedy workshop vyvrcholí koncertem. Nemůžu se dočkat. Jdu chystat oblečení, zkontrolovat rezervace vstupenek a doufám, že se budeme mít opravdu dobře i zítra. A už se moc těším, že do plzeňského workshopu zbývá už jenom 14 dní. Těšíte se taky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.