Jak žádost OSA putovala z Prahy do Plzně a zase zpátky

19. dubna 2009 v 14:19 | Alena Dobrovolná |  Gospel (až) na dřeň 2009
aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě?


To máte tak. Žádost OSA o prominutí autorské odměny u benefičních akcí se musí podat nejpozději 30 dnů před koncertem. Musí obsahovat žádost o uzavření licenční smlouvy se svolením k užití díla, seznam skladeb, na koncertu provedených, dotazník ohledně způsobu financování akce, doklad o tom, že akce je vskutku beneficí a průvodní dopis s vlastní žádostí.

Zkrátka spoustu papírů. Podepsaných a orazítkovaných. Co na tom, že razítko vám udělají na každém rohu? Tak jo. Dopis z Nadace pro transplantaci kostní dřeně přišel obratem a byl dokonale nastylizovaný. Je vidět, že v Nadaci mají s komunikací se sponzory praxi. Seznam skladeb od Lizy přišel taky celkem rychle, Solomona jsme museli trochu honit. Jenže v tom mám praxi zase já a když jsem se za tím účelem spojila ještě s Lizou, neměl chudák chvilku klidu. Playlist jsem pak ještě vyloudila i z našeho dirigenta Michala Beránka a vybavena všemi těmito dokumenty jala jsem se dohledávat všechny autory všech plánovaných skladeb. To zabralo zhruba dva dny a nesmírně mi v tom pomohl web jménem All Music Guide. Najdete ho tady: http://www.allmusic.com/

Když jsem měla pohromadě všechny části žádosti, zbývalo ji vytisknout a dojít s ní na poštu. Jelikož jsem však středu, která byla tomuto bohulibému úkolu vyhrazena, trávila na chirurgické ambulanci, nezbylo než opět improvizovat. A tak byl Michal pověřen vytištěním dokumentů a jejich přiblížením ke mně, což ovšem jaksi nestihnul. I slíbil, že vše stihne v Plzni. A sliby se mají plnit. Bohužel - první pošta, na kterou vyslal manželku, zavřela přesně v okamžiku, kdy tam Lenka dorazila. I nezbylo než vyjet do obchodního centra v Olympii - jinak by totiž zbývala už jen pošta v Praze v Jindřišské. Měli jsme ovšem štěstí a na druhý pokus Lenka uspěla. Lenko, neumíš si představit, jak jsem Ti vděčná, žes to stihla! A znovu říkám: kde bychom byli bez ochotných pomocníků?? Já vím kde: já bych ten večer určitě bývala byla na poště v Jindřišské.

Jak to se žádostí dopadne, zatím nevíme. Jen doufám, že je tam, kde má být, totiž v sídle OSA, tedy zpátky v Praze.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.