Boj o plakáty

3. dubna 2009 v 17:27 | Alena Dobrovolná |  Gospel (až) na dřeň 2009
aneb co se stane, když styčný důstojník pro komunikaci s polygrafickým průmyslem nemá čas a s tiskárnami komunikuje laik, jakož i o tom, kolik chyb se vejde na jeden plakát.

Plán s plakáty a pozvánkami byl jasný. Co nejdřív je všechny dokončit a v mezičase poptat tiskárny, aby v momentě, kdy bude jasná nejlepší cena, bylo už možné obratem poslat hotový plakát i pozvánky. Jo. Tak to uděláme. Jenže….

Teprve v momentě, kdy jsem plakát viděla, došlo mi, že tam chybí kus věty - a pak zas přebývala čárka před nebo. A na pozvánce na workshop zas nějak chybělo datum. Tuto podstatnou informaci jsem objevila v momentě, kdy jsem se chystala zkontrolovat, jestli je v pořádku letopočet, jak jsem byla slíbila tady na blogu. Uf! No ještě že to tu píšu… Hodina koncertu byla jinak i na plakátech na pražský workshop, které chceme tisknout zároveň. To byl okamžik, kdy jsem začala mírně panikařit a pochybovat o tom, že to zvládnu. Tímto se také na tomto místě omlouvám veřejně Pavlovi, který moje zmatené pokyny musel chudák realizovat.
V mezičase jsem prosila našeho styčného důstojníka pro komunikaci s tiskárnami, aby poptal tisk. Odpovědí mi bylo: "A nemohla bys to tentokrát udělat Ty, já jsem v kalupu a Tobě to tak krásně jde... Jen jim tam zkopíruješ tuhle tabulku."


Jasně, to zvládnu. Není problém. Potíž byla, že náš "důstojník" omylem do tabulky napsal, že chceme plakát potištěný z obou stran a zakódoval to do číslic 4/4, které znamenají "čtyřbarevný
tisk oboustranný". To jsem ovšem netušila. Došlo mi to až v momentě, kdy mi z jedné z tiskáren v nabídce napsali slovně "počet stran tisku: 2". A následovalo, co následovat muselo.
"Dobrý den, velice se omlouvám, můžete mi ještě napsat, kolik by stálo, kdybychom náhodou chtěli plakát potisknout jen z jedné strany??"


Dobrá zpráva je, že navzdory všemu to vypadá, že pokud dobojujeme zdárně boj s pravopisnými a jinými problémy do neděle večer, půjde plakát do tisku v pondělí ráno a už ve čtvrtek bude hotový. No není to báječná zpráva? A ne abyste na něm na první pohled odhalili nějakou chybu… to byste mě vážně ranili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.