Touch of Gospel

15. března 2009 v 14:23 | Alena Dobrovolná, s využitím www.tog.cz |  Vyučující a organizátoři workshopu se představují
Něco o sboru Touch of GospelSbor Touch of Gospel, řečený také ToG, vzniknul v roce 2003 po prvním Gospel Workshopu v Plzni, kterého se účastnil i Michal Beránek, dirigent kostelního sboru, který působil při kostele sv. Martina a Prokopa v Plzni - Lobzích. Sbor tehdy hrál především při mších a na repertoáru byly hlavně různé křesťanské písně v lehce bigbeatové úpravě a několik málo spirituálů a gospelů, které se ovšem velice líbily jak zpěvákům, tak posluchačům.

Podíl těchto skladeb na repertoáru sboru se ovšem po Gospel Workshopu číslo jedna razantně zvýšil a dnes už vlastně nic jiného nehrajeme. V současné době je nás kolem třiceti zpěváků s doprovodnou kapelou ve složení dvoje klávesy, kytara akustická a elektrická, baskytara a bicí, to celé občas doplněné o saxofon. Máme za sebou spoustu vystoupení na různých festivalech, dobročinných akcích i vlastních koncertech a chystáme první desku.

Gospel je pro nás velká radost a něco, co se nás hluboce dotýká. A tohle pohlazení chceme předávat dál. Proto Touch of Gospel.

Chcete vědět o ToGu víc? Podívejte se na www.tog.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.