Liza

14. března 2009 v 22:49 | Alena Dobrovolná, Liza Littau |  Vyučující a organizátoři workshopu se představují
Stručné představení dirigentky Lizy Littau - o Lize vážně i nevážně

Liza Littau je dánská gospel dirigentka a skladatelka. Bydlí na farmě ve Stubbekøbingu, což je malinké městečko (no spíš vesnice) na ostrově Lolland, stará se o tři děti a svého muže a učí hudební výchovu na několika školách v okolí. Kromě toho má vlastní hudební školu jménem Vocal Action a dva pěvecké sbory, CAYA a Breathe. CAYA je zkratka pro Come As You Are, což v angličtině znamená "Přijď takový, jaký jsi". Název přesně vyjadřuje princip, na kterém sbor stojí. Může v něm zpívat úplně každý. Breathe je koncertní poloprofesionální sbor, který právě vydal své debutové album s názvem Get There. Liza se podílí na pořádání různých workshopů a koncertů.

A jak se těší na Gospel (až) na dřeň? Když jsem se jí na to ptala, prohlásila toto: "Tenhle projekt, to jsem celá já. Můžu dělat něco, co mě moc baví a ještě někomu pomoct. Vždyť od toho jsme tady, abychom si pomáhali"

Když jsem byla v Dánsku, pořídila jsem s Lizou celý dlouhý rozhovor. Ten si brzy budete moct přečíst na tomto blogu. Do té doby vám musí stačit její krátké odpovědi na bleskové otázky, aneb

O Lize vážně i nevážně

Oblíbená barva:
Všechny. Každá barva má své kouzlo a něčím mě oslovuje.

Oblíbené místo:
Spousta… Ale ten klid, když člověk sedí na pasece u našeho jezírka a poslouchá les…

Zamilované jídlo:
No tedy…. Jídlo považuju za něco úžasného a rozhodně nejsem vybíravá, takže to je různé, podle toho, na co mám zrovna chuť, ale lasagne, které dělá můj Petr, jsou fakt dobré.

Oblíbený spisovatel:
Nemám žádného konkrétního oblíbence, dobrých spisovatelů je spousta.

Oblíbený zpěvák:
A zase. Dobrých zpěváků je hrozně moc. Kdybych je měla všechny vyjmenovat, trvalo by to dlouho. Ale mám ráda zpěváky, ze kterých je cítit člověčina, že to není jen krásné zpívání a úžasný hlas, ale zkrátka člověk. Takhle mám třeba moc ráda Hanse Christiana Jochimsena, ten když zpívá, tak to je prostě úžasné. Jen škoda, že ho člověk vždycky musí k tomu dlouho přemlouvat.

Když odpočívám...
nedělám vůbec nic. Kouknu se na nějaký nenáročný film, uvařím si čaj nebo kafe, k tomu si vezmu brambůrky, bonbóny nebo čokoládu, kterou ale moc nejím. Mám ji tam jenom pro ten pocit. A když mě k tomu obejme Petr a děti, tak je to úplně nejlepší!

Nemám ráda, když...
jsou lidé soběstřední, egoističtí a předvádějí se na úkor jiných

Nejraději jsem v...
ehm… v dobré náladě!

Moje motto:
Jsme tu, abychom si pomáhali.

Vzkaz pro čtenáře:
Věř si. Bůh Ti taky věří.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.