Karin

17. března 2009 v 13:27 | Alena Dobrovolná, Karin Buňatová |  Vyučující a organizátoři workshopu se představují
Karin pro nás vyřizuje veškerou komunikaci s Nadací pro transplantaci kostní dřeně. Taky pomáhá se spoustou praktických věcí, které vůbec nejsou vidět. A dělá to skvěle. Představuje se vám takhle:


Narodila jsem se v Plzni a už 35 let tam taky žiju. Dokonce bydlím stále ve stejném domě, takže by se možná dalo říct, že jsem pecivál, ale přesto - nebo snad právě proto - mám tak trochu duši tuláka. Vystudovala jsem medicínu, ale v nemocnici jsem pracovala poměrně krátce. Po mateřské pauze jsem dala přednost klidnějšímu oboru, který mi ponechává víc času na rodinu, a začala jsem učit lékařskou chemii a biochemii na lékařské fakultě. Teď si ovšem už dva roky opět užívám mateřskou.

Baví mě jazyky, dřív jsem hodně sportovala a taky jsem vždycky ráda zpívala. Do našeho sboru jsem se ale dostala až na vysoké škole. Tehdy jsme byli kostelním sborem - scholou, ale postupně do repertoiru přibývaly spirituály a gospely, a tak jsem se nenápadně ocitla v gospelovém sboru, který se dnes jmenuje Touch of Gospel. Na téhle muzice se mi líbí více věcí, ale nejvíc mě oslovuje její obsah. Vyjadřuje často tak niterné věci, že by se o nich těžko mluvilo. A tak je můžu vyzpívat!

Gospel (až) na dřeň je akce, na kterou se moc těším. Když se na mě Alenka obrátila s nápadem tuhle akci uspořádat a s prosbou o pomoc při její organizaci, neváhala jsem ani okamžik. Sama jsem kdysi byla pacientkou hematoonkolgického oddělení plzeňské fakultní nemocnice a i když jsem tenkrát transplantaci kostní dřeně nepotřebovala, dobře vím, že mnozí jiní takové štěstí nemají. Vlastně jsem Alence vděčná, že i pro mě našla způsob, jak podpořit program Nadace pro transplantace kostní dřeně. A ještě si při tom krásně zazpíváme !


O mně vážně nevážně:

Oblíbená barva:
bílá, modrá, hnědá

Oblíbené místo:
je jich moc, ale v zásadě je pro mě důležitější, s kým jsem, než kde

Zamilované jídlo:
mám ráda spoustu jídel, spíš mě teď napadá, které nemusím - a to jsou buchtičky se šodó

Oblíbený spisovatel:
no, musím přiznat, že od chvíle, kdy jsem se dala na medicínu, jsem toho z beletrie moc nepřečetla, ale určitě bych ve své knihovničce nemohla postrádat Saint-Exupéryho Malého prince

Oblíbený zpěvák:
nemám nijak vyhraněný vkus, ale líbí se mi takové ty oldies but goldies, jako třeba Abba nebo Simon a Garfunkel, z našich Marie Rottrová nebo třeba bratři Ebenové

Když si chci odpočinout:
tak si většinou sednu ke kafíčku a prolistuju nějaký časopis nebo uteču někam, kam nedoléhá běsnění světa, pokud to tedy jde.

Co nemám ráda:
zákeřnost

Moje osobní motto:
nevím, asi jsem ještě na své životní moudro nepřišla

Co bych chtěla vzkázat čtenářům těchto otázek:
tak tady nebudu moc originální a budu opisovat od Alenky . Doufám, že se uvidíme 17. května na koncertě v Plzni!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.