Jak se dělá propagace....

30. března 2009 v 17:39 | Alena Dobrovolná |  Gospel (až) na dřeň 2009
aneb publikum na koncert si přiveďte vlastní, moji kamarádi se jdou podívat na mě.
Když pořádá člověk koncert jakéhokoli sboru, má v oblasti propagace jednu nespornou výhodu. Je pravděpodobné, že část publika dorazí na akci jaksi aniž byste hnuli prstem, protože patří k někomu z účinkujících. Můj kamarád dirigent se na koncertech dokonce publika ptává: "Kdo z vás je tu z donucení, protože patříte k někomu ze sboru?" A dodává otázku: "Je tu někdo, kdo nezná nikoho z lidí na podiu?" A mívá velkou radost, když se někdo přihlásí....

My se ovšem snažíme, abychom na náš koncert dostali i úplně cizí lidi, nejen tetičky a kamarády. Za tím účelem jsme se pokusili proniknout do médií a trochu se to i povedlo, představte si. Před pár dny informace o našem workshopu a koncertu se dostala do západočeské mutace MF Dnes, a nějaké články najdete i na webu www.krestandnes. Taky nám dneska vyšel článek na portálu www.sbor.cz a já moc doufám, že to bude znamenat podstatné zvýšení návštěvnosti nejen tohoto blogu, ale především, že se zvýší počet prodaných vstupenek, jakož i počet zpěváků ve sboru.

Článek v MF Dnes si přečetli kamarádi jedné kolegyně ze sboru a okamžitě se do ní pustili, jak to, že oni ještě nic nevědí, když už jsou o nás informace dokonce i v novinách. No je to fér? A bude oficiální pozvánka? Mohu vás uklidnit. Bude. V době, kdy já sepisuju tenhle článek, náš grafik Pavel s velkou pravděpodobností dodělává plakát a pozvánky, z čehož vyplývá, že zatímco normální lidi tráví poslední březen na finančních úřadech, já budu přiznání odesílat v noci elektronicky a přes den budu komunikovat s tiskárnami ohledně cen, nákladu, gramáže papíru a spousty dalších technických věcí, kterým se snažím moc nerozumět a většinu těchto problémů nechávám to na našem styčném důstojníkovi pro komunikaci s polygrafickým průmyslem Jardovi. Přesto mu jeho návrhy musím vždycky odsouhlasit. Pozvánku v nějakém rozumném formátu určitě umístíme i na blog, abyste si ji odsud mohli stáhnout a poslat kamarádům.

Plakáty budeme mít vylepené po Plzni a Rokycanech tři týdny před koncertem. Společnost Rengl (www.rengl.cz) nám dala padesátiprocentní slevu a tím nám opravdu hodně pomohla, protože to znamená, že kolem našich plakátů bude potencionální publikum chodit docela dlouho a doufáme, že si jich všimne. No a protože na nich bude zmíněná i Nadace, možná z toho budou nějaké peníze pro ně i od lidí, kteří už se na koncert nevejdou. (Vážně moc doufám, že bude úplně vyprodáno... až to přijde, určitě to oznámíme.)

Kromě plakátů budou ještě malé pozvánky. Těch budeme tisknout asi 2000 kusů a rozneseme je po hudebních školách, klubech, kostelích... pokud za vámi za někým přijdeme a poprosíme vás, jestli bychom je tam nemohli nechat, nevyhánějte nás a vemte si je. Pokud nepřijdeme a vy byste je chtěli pomoct šířit, napište a určitě to nějak vymyslíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.