Gospel (až) na dřeň – Gospel Workshop se závěrečným benefičním koncertem ve prospěch Nadace pro transplantace kostní dřeně se chystá na polovinu května do Plzně

18. března 2009 v 7:00 | Alena Dobrovolná |  Gospel (až) na dřeň 2009
Gospel Train, Praha, Plzeň: Do Plzně se 15. - 17. května 2009 chystá akce s názvem Gospel (až) na dřeň. Jedná se o víkend s dvojicí zahraničních profesionálních dirigentů, kteří se věnují především gospelu a práci s různými sbory, které tento žánr zpívají. Jsou to dánská dirigentka Liza Littau a anglický černošský zpěvák a dirigent Solomon Facey. Akci pořádá o.s. Gospel Train a sbor Touch of Gospel ve spolupráci s Nadací pro transplantace kostní dřeně.
Víkend bude vypadat velmi podobně jako oblíbené Gospel Workshopy, pořádané o.s. Gospel Train již osm let. Účastníci pod vedením hostujících dirigentů nastudují zhruba deset písní, se kterými vystoupí na závěrečném koncertu.

Výtěžek ze vstupného na tento koncert připadne Nadaci pro transplantace kostní dřeně - organizaci, která finančně podporuje různé zdravotnické programy pro lidi s těžkými nemocemi krvetvorby a nádory. Často jsou to lidé mladí a mnohdy jedinou šancí na záchranu jejich života je transplantace kostní dřeně. Jedním z hlavních cílů nadace je proto získávání dobrovolných dárců dřeně a financování rozvoje Českého národního registru dárců dřeně. Zajímá vás tato problematika víc? Podívejte se na jejich web (www.kostnidren.cz).

Pokud rádi zpíváte a kromě toho máte rádi gospel, černošskou duchovní muziku, pak je tenhle víkend právě pro vás. Nejen, že si užijete spoustu legrace, zábavy a výborné muziky, ale ještě pomůžete někomu, kdo to moc potřebuje. Na workshop se můžete přihlásit na webových stránkách sdružení Gospel Train (www.gospeltrain.cz). Kursovné činí 650 Kč.

Nebo můžete přijít až na koncert, který se koná 17. května 2009 od 18:30 v modlitebně Evangelické církve metodistické v Husově 14 v Plzni. Vstupenky na koncert v ceně 150 Kč jsou ode dneška k dispozici v prodejní síti společnosti Ticketpro (www.ticketpro.cz)
nebo na místě hodinu před konáním koncertu.

Michal Beránek, dirigent sboru Touch of Gospel, říká: "Za pět let působení sboru Touch of Gospel to nebude poprvé, kdy budeme hrát na benefičním koncertu a vždycky jsme moc rádi, když podobnou příležitost dostaneme. Gospel je nejen parádní muzika plná energie a těsně příbuzná s žánry typu, jazz, soul, blues apod., gospel je především plný svobody, naděje a dobrých zpráv pro každého, což myslím potřebují slyšet lidé v každé době. "

Alena Dobrovolná ze sdružení Gospel Train a zároveň členka Touch of Gospel, dodává: "Na Gospel (až) na dřeň se moc těším. Ráda vystupuju na charitativních koncertech a teď mám výsadu dokonce jeden sama organizovat. Je to moc hezký pocit vědět, že kromě pěkné muziky, kterou na koncert chystáme a kterou si určitě užijí jak účinkující, tak diváci, ještě pomůžeme, kde je to hodně potřeba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.