Alenka

14. března 2009 v 22:19 | Alena Dobrovolná |  Vyučující a organizátoři workshopu se představují
Představuje se autorka blogu.... stručně, vážně i legračně.


Narodila jsem se ve východních Čechách v městečku, kde je kamenická škola, ale celý život bydlím v Praze. Vystudovala jsem střední knihovnickou školu, pak jsem pokračovala ve vzdělávání na Pedagogické fakultě UK a nakonec na Filozofické fakultě téže školy, kde jsem si k angličtině přidala dánštinu, díky čemuž jsem v zimě 2001 odjela na semestr do Dánska psát diplomku. Myslela jsem si, že ze mě bude vědkyně, zkoumající dánské samohlásky. Jenže jsem se tam potkala s gospelem, zpívala jsem v dánském sboru Going Up Gospel Choir a došlo mi, že gospel mi v Čechách bude chybět. A tak jsem se pustila do organizace historicky prvního Gospel Workshopu v Plzni. Od roku 2002 se věnuju pořádání různých workshopů a koncertů pod hlavičkou o.s. Gospel Train, když teda zrovna neučím angličtinu nebo dánštinu, což je obor, který mě živí.

Gospel (až) na dřeň je projekt, do kterého jsem se pustila, protože jsem se kdysi chtěla nechat zapsat do registru dárců kostní dřeně. To bylo v době, kdy jeden můj blízký kamarád bojoval s leukémií a hledal se dárce. Jenže mi tehdy nebylo ani osmnáct, takže to nepřipadalo v úvahu. A nešlo to ani později - ze zdravotních důvodů. Bylo mi to tehdy hodně líto, ale nedalo se nic dělat. Tak jsem v tom směru taky nic nedělala. Učila jsem angličtinu, chodila na zpěv, a pořádala jsem Gospel Workshopy, které postupně rostly. Z původních nesmělých a komorních pokusů se stala vcelku zavedená a tradiční akce, která se letos koná už poosmé, přičemž z praktických důvodů ji pořádáme v Praze, kde bydlím.
Jenže - nevím proč, ale měla velkou chuť se s Gospel Workshopem nějak vrátit "na místo činu" do Plzně, kde byl workshop úplně první. A tak jsem kromě tradičního pražského workshopu začala přemýšlet i o druhém, plzeňském a pomoc přislíbil i dirigent plzeňského sboru Touch of Gospel, se kterým zpívám. A napadlo nás, že by bylo hezké, kdyby byl workshop zakončen benefičním koncertem pro nějakou nadaci. I vzpomněla jsem si na boj svého kamaráda... a z "nějaké plzeňské nadace" byla najednou nadace zcela konkrétní - Nadace pro transplantace kostní dřeně, na které jsme se s Michalem dokonale shodli. A tak začalo plánování a práce. Krásná.

A došlo mi tohle: Dárce být nemůžu. To ale neznamená, že nemůžu udělat nic. Můžu totiž udělat to, co umím. Gospel Workshop - s benefičním koncertem navrch. No jasně! Gospel Workshop se po sedmi letech vrací do Plzně - a tentokrát to bude Gospel (až) na dřeň úplně doslova. Moc se na to těším.

A aby to nebylo takové vážné a patetické, prozradím vám na sebe nakonec několik osobních věcí, aneb......

O mně vážně nevážně:

Oblíbená barva:
modrá, fialová, růžová... co z toho vyplývá v psychologii barev, nevíte někdo?

Oblíbené místo:
nevím, jestli místo, spíš země…. Miluju Dánsko!

Zamilované jídlo:
Počítá se mezi jídlo čokoláda?

Oblíbený spisovatel:
spousta (co by taky jiného měl odpovědět člověk, co studoval literaturu několika zemí), ale na špatnou náladu mi nejlíp zabírá Betty McDonaldová.

Oblíbený zpěvák:
přijde na to, z českých mám ráda Radůzu a Jarka Nohavicu, ze zahraničních Evu Cassidy a když bych měla vybrat někoho z gospelových interpretů, tak nebudu vědět, koho jmenovat dřív, ale asi by nakonec vyhrála trojice Kirk Franklin, Opstand Gospel Choir z mého milovaného Dánska a Donnie McClurkin.

Když si chci odpočinout...
snažím se spát. Anebo zpívám. Zlí jazykové tvrdí, že někdy zvládám obojí najednou.

Co nemám ráda:
lhostejnost

Moje osobní motto:
"Jednou to bude veselá historka!" Používám, kdykoli mám pocit, že se řítím do nějakého příšerného a neřešitelného průšvihu. Většinou se pak začnu rovnou smát.

Co bych chtěla vzkázat čtenářům těchto otázek?
Doufám, že se uvidíme 17. května na koncertě v Plzni!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.